Informace o táboře

Tábor
Areál tábora se nachází v malebné části Posázaví, známé jako Sluneční zátoka u Ledče nad Sázavou. Na vodáckých mapách ho najdete přesně uprostřed mezi Stvořidly a městem Ledeč nad Sázavou.

V 80. letech minulého století zde vznikl komplex několika zděných budov, který vlastnila  TJ BOHEMIANS ČKD Praha.
V areálu tábora je několik budov; v hlavní budově jsou pokoje, klubovny, ošetřovna, marodka, sprchy a sklady. Dále je z de několik menších hospodářských budov, ve kterých najdete jídelnu, sportovní sklad a toalety.

Kapacita tábora | ubytování
Tábor  má celkovou kapacitu 70 dětí a je určený pro děti do 15 roků.  Pokoje jsou vybaveny lůžkovinami s dutým vláknem, děti si povlékají samostatně, menším dětem pomáhají vedoucí.

Hygienické zázemí
Tábor je vybaven splachovacími záchody, sprchy s teplou tekoucí vodou jsou samozřejmostí.

sprchy
Sprchy
Umyvadla
Umyvadla

Sportovní zázemí
V areálu tábora se nachází fotbalové a dvě volejbalová hřiště a dále dostatek vybavení k provozování různých druhů sportů – atletika, basketbal, softball, stolní tenis, petanque, badminton apod. Samozřejmě využíváme i řeku Sázavu, kde se děti naučí ovládat kánoe.

Program tábora
Tábor je pořádán jako zábavně oddechový, při tvorbě programu zařazujeme kromě tradičních táborových aktivit jako je celotáborová hra, noční hra, pohádkový les, výlety a diskotéky, také sportovní aktivity (fotbal, vybíjená, přehazovaná, skok do dálky, stolní tenis apod.)

Strava
Strava se podává dětem 5x denně ve zděné  jídelně. Po celý den mají děti volně přístupné pečivo a ledničku s uskladněnými potravinami (máslo, marmeláda, paštika, mléko….), které si mohou kdykoli během dne vzít a zkonzumovat, takže hlady u nás opravdu nikdo netrpí. Děti samy nevaří, pouze v rámci  služby mohou vypomáhat s přípravou a úklidem.  Při sestavování jídelního lístku dbáme zejména na to, aby si děti pochutnaly, na druhou stranu dbáme i na to, aby dostávaly vyvážený přísun živin, které potřebují. Pravidelný pitný režim je samozřejmostí, po celý den jsou dětem volně přístupné termosy se štávou nebo čajem.

vdolky v kuchyni
Vdolky v kuchyni

Zdraví
Na táboře je po celou dobu konání přítomen zdravotník, který  v případě potřeby o děti pečuje. K dispozici je ošetřovna a marodka pro dívky i chlapce . Nejbližší poliklinika se nachází v Ledči nad Sázavou a pro běžné využití tábora zcela postačuje. Vážnější případy jsou ošetřeny v Nemocnici v Havlíčkově Brodě. Včasné informování rodičů při vážnějších diagnózách je samozřejmostí. V případě, že dítě trvale užívá nějaké léky, je nutno předat je při příjezdu zdravotníkovi včetně informací o dávkování. O všech drobných zdravotních obtížích – (klíšťata, nachlazení, zvýšené teploty apod.), které budou ošetřeny na místě, budete při odjezdu informování táborovým zdravotníkem.

osetrovna
Ošetřovna

Doprava
Doprava neorganizujeme, tzn., že příjezd a odjezd dětí  si zajišťujete individuálně.

Cenné věci a mobilní telefony na táboře
Prosím zvažte, zda-li dáte dítěti na tábor cenné věci (tablety, mobilní telefon, šperky). Poškození, krádež, špatná manipulace případně ztráta jen zbytečně zkomplikují pobyt. Sluneční zátokanenese žádnou odpovědnost za výše uvedená rizika.

S ohledem na zkušenosti s používáním mobilních telefonů v posledních letech jsme byli nuceni přijmout uvedené opatřeni. Účastníci tábora dodržují zákaz používání mobilních telefonů v průběhu denního programu. Pokud má účastník tábora mobilní telefon s sebou na táboře, je povinen ho odevzdat svému oddílovému vedoucímu. Dětem bude umožněno používat telefon v době poledního klidu (13:30 – 14:30) a osobního volna (19:00 – 21:00) a poté budou povinny přístroj opět vrátit svému vedoucímu do úschovy.